Jak probíhá výběr sudové sauny?

Máte místo na zahrádce a rozhodli jste se ho využít? Relaxace je rozhodně správnou volbou! Venkovní sauny jsou skvělé k relaxaci a regeneraci celého těla.

 

Vyberete si

S počáteční představou o vaší sauně vám půjde vybírání rychleji a snadněji. Nápomocný může být buďto následující text nebo katalog.

 

Kontaktujete nás

Dejte nám vědět o vašem přání a společně se domluvíme na dalším postupu realizace Vaší venkovní sauny.

 

Společně nakonfigurujeme

Vytvoříme vám na míru saunu snů. Počet místností, délka sauny, výška a počet laviček, saunovací příslušenství, úložné prostory, kamna, terasa, WC, technická místnost – to je jen zlomek toho, co všechno si můžete přát.

 

Dovezeme (a postavíme)

Saunu můžete postavit na místě, pokud je dostatek prostoru, nebo ji dovezeme již složenou.

 

Užíváte si

Sedíte v sauně, zhluboka se nadechujete léčivých silic a necháváte odplout všechen stres a starosti.


Cedrové dřevo venkovní sudová sauna

Cedr nebo smrk?

U obou variant si můžete být jistí kvalitním dřevem, které vám vydrží dlouhá léta. Rozdíl je především ve vlastnostech saunového dřeva.

 

Cedrové dřevo z pohoří má krásnou kresbu dřeva bez suků, výraznou vůni a jako přírodní antibiotikum a léčivé účinky.

 

Smrkové dřevo je ze severní Evropy, rozvoní vaší saunu typickou pryskyřicovou vůní, má velmi světlou barvu a malé suky. Je levnější variantou.

 

Více informací se můžete dočíst v našem článku: Materiál pro venkovní sudovou saunu


Venkovní sudové sauny

Jaké místnosti si můžete vybrat?

 • sprcha
 • wc
 • odpočívárna
 • kůlna

Představte si vstupní místnost jako odpočívárnu a z ní vstup do sauny. K dispozici můžete mít třeba i záchod a nehnout se z relaxační zóny celé hodiny. Jste kutil? Vytvořte si z druhé strany sauny svou technickou místnost s vlastním vchodem.


„Tvar sauny ovlivní osobní vkus i možnosti využití.“


Venkovní Sauny

Sudová sauna

Chcete na své zahradě neotřelý kousek? Sudové sauny jsou naše nejoblíbenější. Vejdou se vám do malé zahrady a díky tvaru sauny můžete mít i boční vstup. Díky tvaru a perfektnímu toku vzduchu se rychle zahřeje – ideální volba pro ty, co si váží svého drahocenného času.

Jaké máte možnosti?

 • tři průměry
 • tři místnosti
 • prosklená stěna
 • boční vchod

venkovní sauna Vrchlabí

Čtvercová sauna

Hranatý tvar sauny vám dá mnohem více možností při utváření prostoru uvnitř sauny. Můžete dát lavice do dvou výšek a užít si saunování ve více lidech nebo využít saunu jako zahradní domek nebo improvizovanou odpočívárnu. Rozhodně oceníte i snažší údržbu prostoru sauny, možnost přikládání dřeva zvenku nebo vchodových dveří na boku sauny.

Jaké máte možnosti?

 • přikládání dřeva zvenku
 • boční vchod

Oválná sauna

Oválnou saunu oceníte ve velkých rodinách nebo se spoustou přátel. Velikost této venkovní sauny přímo volá po různorodém využití – využít všechny místnosti naplno, využít velkého prostoru v sauně pro volný pohyb a spoustu přátel, přespávat na pohodlných širokých lavicích nebo využívat zadní část sauny jako kůlnu. V případě oválně sauny ale nemáte možnost bočního vchodu.

Jaké máte možnosti?

 • až 4 místnosti
 • bez bočního vchodu

osmihranna

Osmihranná sauna

Oktagonální sauna je vlastně designový kousek hranaté sauny. Stejně jako čtvercová nabízí praktické využití prostoru, lavice ve dvou výškách, kamna uprostřed místnosti nebo v rohu.

Boční stěny umožní pohodlný posed během saunování. Ani v případě osmihranné sauny nemáte možnost mít boční vchod.

Jaké máte možnosti?

 • přikládání dřeva zvenku
 • boční vchod

Kamna jako srdce sauny

Každá kamna mají trochu jiné funkce. Určují, jestli si ze své sauny vytvoříte finskou saunu, baňu nebo kombinaci obou typů.

Baňa

V bani se udržuje teplota mezi 60-75 stupni Celsia a vysoká vlhkost. Díky tomu je sauna snesitelná i pro lidi, kterým finská sauna nedělá dobře, jako jsou starší lidé, těhotné ženy a děti. Jiné podmínky ale nic nemění na pozitivních zdravotních účincích.

 

Finská sauna

Finské saunování je to, co všichni tak dobře známe – suchá sauna s teplotou 95-100 stupňů Celsia. Minimální vlhkost a vysoká teplota ale není vhodná pro každého.

 

Kamna na dřevo

Sauna s kamny na dřevo mají svou atmosféru. Teplo je přirozenější a pohled na hořící polena má při odpočinku své kouzlo. Vyhřívání sauny před samotným saunováním se stane odpočinkovým rituálem.

 

Kamna na elektřinu

Elektrická kamna jsou jednoduchá na používání. Stačí zapnout tlačítko a máte vystaráno. Můžete si je napojit na svou chytrou domácnost a vytopit si saunu třeba po cestě z práce.
Kamna Aurora

Jsou nejoblíbenějšími kamny pro finskou saunu. Mají jednoduchý design a dostatečný výkon pro rychlé vytopení a pohodové saunování.

 

Kamna Dubrava

Oproti kamnům Aurora mají specifický a neotřelý design a představují další možnost pro vytvoření finské sauny. Mají v sobě prostor pro dostatek kamenů, které efektivněji ukládají a uvolňují teplo uvnitř sauny.

 

Kamna Cometa Vega

Cometa Vega jdou použít pro baňu i finskou saunu. Jsou speciálním typem kamen s vnitřními komorami, ve kterých je prostor na spoustu kamenů pro vytvoření efektu bani.

 


„Na detailech záleží!“


Příslušenství k sauně

K sauně neodmyslitelně patří také příslušenství, které dokreslují saunu a zpestřují pobyt v ní. Kromě základních věcí, jako je teploměr k udržování teploty v sauně nebo přesýpací hodiny, nabízíme třeba příslušenství k metličkování, sady k polévání, flexibilní opěrky a mnoho dalšího.

 

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně venkovní sauny se na nás obraťte pomocí našeho formuláře, nebo nám zavolejte.