Poznejte tajemství dokonalého designu sudové sauny

Venkovní sudové sauny

Sudová sauna je podařený designový kousek. Není to ale jen pozlátko, každý prvek je pečlivě promyšlený a vždy klademe důraz na funkčnost, a až poté na design venkovní sauny. Že se u sudových saun podařilo každý z prvků vyladit k dokonalosti, poznáte na první pohled.

Pečlivě promyšlená konstrukce

Dominantou venkovní sudové sauny, která vás zaujme na první pohled, je její čelní strana. Někteří výrobci využívají na obvodové části obkladové latě. Jejich výhodou může být zakrytí mezer mezi jednotlivými částmi sauny v případě, že výrobce nezvolil kvalitní technologii.

My si však dáváme záležet na řemeslném zpracování a pečlivě vše připevňujeme vruty. Ve spojení s kvalitním severským dřevem se pak nemusíte bát, že by se konstrukce vlivem teplotních podmínek pohnula.

Sudové sauny bez kontralatí

Nejnáročnější na přesnost výstavby venkovní sauny je ale bezesporu vrchní část sudové sauny. Kvůli dlouhé době vysychání dřeva se může totiž stát, že ve spoji obvodové části a obkladové latě dochází k degradaci konstrukce. K tomuto problému dochazí zvláště u náchylného smrku.

Někteří výrobci vrchní části čelních stěn nepřekrývají a nechávají tak vyniknout krásu letokruhů. Je to designově zajímavé řešení, které je ale náročnější na zpracování. My si myslíme, že kontralatě a čelní obkladové latě by v sauně neměly být vůbec. Pokud se vám ale čelní obkladové lišty líbí, není problém je vyrobit.

Neviditelná elektroinstalace

Jednou ze součástí, bez které by sauna nemohla fungovat, je elektroinstalace. V naší sudové sauně neuvidíte kabely, spoje ani další součásti. Myslíme si totiž, že na skvěle designované sudové sauně by viditelná kabeláž byla jako pěst na oko, proto se snažíme o jejich nenápadnost.

Chápeme, že někteří producenti instalují vypínače a kabely od dveří na stěně sauny. Podle nás je ale pro dokonalý zážitek potřeba, aby byly na první pohled neviditelné a nekazily tak celkový dojem a design venkovní sauny.

Chtěli byste si sudovou saunu prohlédnout na vlastní oči? Nebo máte další dotazy ohledně designu a konstrukce sauny? Ozvěte se nám a společně se dohodneme. Pro aktuální nabídky doporučujeme sledovat také náš instagram a facebook.

Přečtěte si také