Léčivé účinky cedrového dřeva

sibiř cedr les

Cedr je přírodní zázrak. V medicíně i při aromaterapii se využívá především jeho olej vyrábějící se ze semínek, příznivé účinky ale má také samotné dřevo. Co vše vám může přinést sauna z cedru? Vsadíme se, že vás její účinky překvapí.

Odkud cedr pochází?

Jak už název napovídá, cedr se vyskytuje především na Severu. Slouží nejen jako zdroj dřeva ke stavbám, ale také úžasného cedrového oleje. Zpracování tohoto zázraku z cedru vždy předchází ruční sběr šišek, kdy se sbírají pouze zralé šišky, které spadnou za větru ze stromu. Každá šiška bedlivě zkoumána a ukládá se do bedny z cedrového dřeva. V tomto případě se totiž stále dbá na tradice a místní přistupují k přírodě velmi ohleduplně.

sibiřský cedr šiška

 

Zázračný cedrový olej

Semínka ze šišek cedru připomínají malé oříšky. Samotná semínka se dají konzumovat. Za studena lisovaný olej se pak používá také na potírání pokožky při kožních onemocnění. Je ceněný pro posílení nervové soustavy, pomáhá proti psychickému vyčerpání, stresu nebo depresím. Podporuje také zdravý fyzický a psychický vývoj u dětí.

Při aromaterapii je účinným pomocníkem proti nachlazení, zmírňuje kašel a léčí celou dýchací soustavu. Inhalováním se dostává do celého těla. Není to skvělé? Můžete posílit své zdraví už jen tím, že budete odpočívat v cedrové sauně a dýchat zdravý vzduch.

Sauna z cedru jako lék

I samotné dřevo cedru se už dlouhou dobu považuje za léčivé. Obsahuje protizánětlivé látky, které mimo jiné, posilují imunitu, nervový a kardiovaskulární systém. Mají také anti-astmatické, protizánětlivé, hemostatické, antimikrobiální, sedativní účinky. Usnadňují vykašlávání, pročišťují krev a napomáhají při hojení ran. Zní to jako z pohádky, ale je to tak.

V sauně z cedru se všechny tyto látky uvolňují a dýcháním se dostanou do těla. Budou vás tak při pravidelném saunování chránit před nemocemi, záněty i nebezpečnými bakteriemi.

Zaujala vás sauna z cedru a chtěli byste vědět víc? Porozhlédněte se v našem katalogu nebo nás kontaktujte!

oválná sauna

Přečtěte si také