Jsou do sauny lepší kamna na dřevo nebo na elektřinu?

kamna oheň

Při koupi venkovní sudové sauny je důležitá také otázka, jaká saunová kamna do ní zvolit. Základní výběr, který před sebou máte, jsou kamna na elektřinu nebo na dřevo. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

S elektrickými kamny není téměř žádná práce

Elektrická kamna jsou velmi jednoduchá na používání. Před saunováním stačí zapnout jedno tlačítko a máte vystaráno. Můžete je také napojit na svou chytrou domácnost a ovládat je přes internet, zapnout si je v určitou hodinu nebo třeba po cestě z práce. Díky okamžitému spuštění trvá vyhřátí sauny kratší dobu než v případě kamen na dřevo. Zážitek vás však tolik nespojuje s přírodou jako klasické saunování s kamny na dřevo.

Kamna na dřevo mají svou atmosféru

kamna

Teplo z kamen na dřevo je přirozenější a dokáží navodit skvělou atmosféru. Jenže trvá delší dobu, než se sudová sauna vyhřeje – zabere vám to asi 40 minut. Pro nás to je ale další rituál před samotným saunováním a součást relaxace. Máme vyzkoušeno, že během necelé tři čtvrtě hodinky je potřeba přiložit asi 5krát.

Další nevýhoda souvisí s pracemi kolem dřeva. Musíte ho nechat navézt, mít kde skladovat, případně kupovat dřevní brikety.

Venku nebo vevnitř sudové sauny?

Pokud si zvolíte kamna na dřevo, je před vámi ještě jeden výběr – jestli dáte přednost kamnům s přikládáním z venku nebo uvnitř sauny. Kamna s přikládáním zvenčí jsou komfortnější, ale budete ochuzeni o úžasnou atmosféru, kterou dokáží navodit.

Při relaxaci si v případě kamen uvnitř sauny můžete užívat pohledu na tančící plameny. Nevýhodou ale pro někoho může být vytápění kamen, kdy si během chození pro dřevo můžete do sauny zanést nepořádek. Jak vypadají kamna v naší nabídce si můžete prohlédnout níže.

Pokud váháte, můžete si vyzkoušet oba typy saun před koupí a vybrat si variantu, která vám lépe vyhovuje. Kontaktujte nás a rádi vám poradíme. Vice informací můžete najít také na našem facebooku a instagramu.

Přečtěte si také