Funkce kšiltu a terasy u sudové sauny

sudová sauna terasa

Dostáváme od vás dotazy, k čemu je u sudové sauny kšilt a terasa, tak jsme se rozhodli vám to podrobněji objasnit. Nejde jen o designový prvek, funkcí má hned několik, a jsou prospěšné jak pro samotnou sudovou saunu, tak i pro vás při relaxaci.

Maximum pro vaše pohodlí

Kšilt je název pro prodlouženou stříšku nad vstupem do sauny. Jedná se o základní ochranu před deštěm a sluncem. Nemá však žádná další využití. Naopak terasu využijete vždy mezi saunovacími cykly k posezení a příjemném odpočinku na čerstvém vzduchu. Při její velikosti se na ni pohodlně vejdou dvě osoby. Terasa, stejně jako kšilt, přístřešek, který tvoří prodlouženou střechu sudové sauny, přitom ochrání před nepřízní počasí všechny, kdo saunu využívají.

sudová sauna kšilt

Ochrana vaší sudové sauny

Obě varianty nechrání jen vás, ale také vaši saunu. Převážně pak vstupní dveře. Díky přístřešku jsou dveře společně s celou přední stranou chráněny před nepříznivými vlivy a rozmary počasí. Nepustí ani zatékající déšť a výrazně vám prodlouží životnost sauny.

A co když z nějakého důvodu terasu ani kšilt nechcete? V tom případě doporučujeme pořídit saunu se skleněnými dveřmi, které nejsou tolik náchylné na výkyvy počasí. S klasickými dřevěnými dveřmi bez kšiltu a terasy by se vám dveře mohly začít kroutit, později i hnít. Tím se logicky výrazně zkrátí již zmíněná životnost sauny.

Doufáme, že jsme utišili vaši zvědavost. V případě jakýchkoliv dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat pomocí našeho formuláře, nebo na sociálních sitích. Působíme na facebooku a instagramu.

bez kšiltu

Přečtěte si také